Hakkımızda

Çataklı Enerji kimdir ?

Çataklı Enerji olarak Şubat 2012 de İstanbul da Küçükbakkalköyde bir işhanı için de 20 m2 bir ofis ilk adımlarımızı attıkFotovoltaik sistemler kitabınmızı Haziran 2012 yayınladıkdan sonra Temmuz 2012 de ilk Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel eğitimlerimize başladık.Eğitim içeriklerini Almanya da Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile Türkiyedeki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak beraber geliştirdik.Temmuz 2012’den bugüne kadar 750 den fazla kişi eğitimlerimize katılıp sertifikalarını almıştır.Kuruluşmuzun üçüncü senemize yaklaşırken hedeflerimizin biri olan ‘ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ ‘ ne ulaştık ve  Ocak 2014 de Istanbul Kartal Soğanlık da 4 kat üzeri 1000 m2 eğitim merkezimiz de faaliyetlerimize başladık.Fotovoltaik ve rüzgar enerji eğitimlerden hariç BIO, SOLAR Termal ve  Enerji verimliliği eğitimlerinede yakın zamanda başlayacağız.Amaçımız yenilenebilir enerji sektörün sağlıklı gelişmesi için sektör de çalışacak kişilerin sadece teorik eğitim ile değil, pratik eğitimler ile ilerideki görevlerine hazırlamak.

Çataklı Enerji bugüne kadar neler  yaptı?

  • 2012 FOTOVOLTAİK SİSTEMLER KİTAP

   Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin Brandenburg ( DGS ) 4.baskıda yayınladığı Photovoltaische Anlagen Türkçeye tercümesinin yaptıktan sonra Haziran 2012 Fotovoltaik Sistemler kitabı ( 438 Sayfa, 2,4 kg ) adı altında yayınladık.

  • 2012 TEMEL EĞİTİM

   Alman sertifikalı ve sınavlı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimlere (Temeller-Tasarım-Teklif) Temmuz 2012 başladık.Her ay düzenli olarak İstanbul ve Ankara da temel eğitim verdik.

  • 2013 UYGULAMALI EĞİTİM

   Uygulamalı teknik ve montaj eğitimlere 25 Şubat 2013’de Antalya da başladık. 5 gün süren eğitimde yer keşifinden, çatı ve saha uygulamalarından şebekeye bağlantısına kadar mevzuata göre adım adım katılımcılar kendileri uygulayarak teçrübe kazandılar

  • 2014 YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ

   Ocak 2014’de 4 kat üzeri ve 1000m2 eğitim alanı olan Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezimizi İstanbul-Kartal’da faaliyete geçirdik. Fotovoltaik uzmanlık eğitimleri günçeleştirdik: 3 gün temel, 3 gün uygulama, 2 gün ada sistemleri ve 2 gün TEDAŞ ve finans eğitimi,2014’de İstikrarlı şekilde her ay eğitim merkezimizde derslerimizi verdik ve 2015’de aynı şekilde devam edeceğiz.

  • Rüzgar Enerji Eğitimi

   2015 Şubat’da Rüzgar Enerji eğitimlere başladık

  • Enerji verimliliği – eğitmen eğitimleri

   2015 Mayıs’da Yeni binalarda Enerji verimliliği – eğitmen eğitimleri başladık

What Peak kuruluşu

2016 Aralık’ta What Peak Enerji Bakım Teknik Servis ve Denetim Hizmetleri A.Ş. kuruldu.

 

Şebeke Eğitimleri- 1. Aşama Öğretim Görevlileri Eğitmen Eğitimi

Çataklı Enerji, DGS Berlin ve Valentin Software ile birlikte düzenlemiş olduğumuz Sequa Developpp projesinde 10 üniversiteden 20 öğretim görevlisine Güneş Enerjisi santrallerinin şebekeye bağlantıları ve etkileri eğitmen eğitimi verildi.

 

Şebeke Eğitimleri- 2. Aşama Elektrik Dağıtım Şirketleri

Çataklı Enerji, DGS Berlin ve Valentin Software ile birlikte düzenlemiş olduğumuz Sequa Developpp projesinde 19 elektrik dağıtım şirketi, EPDK ve TEİAŞ’ın katılımıyla düzenlendi. Bu eğitimde Türkiye’de güncel şebeke problemleri ve gelecek bağlantıları konusunda eğitim verildi.

 

 

            big_36234281_0_300-446