Kurumsal

Çataklı Enerji kimdir ?

Çataklı Enerji olarak Şubat 2012 de İstanbul’da Küçükbakkalköy’de bir işhanı içinde 20 m2 bir ofis ilk adımlarımızı attık. Fotovoltaik sistemler kitabımızı Haziran 2012’de yayınladıktan sonra Temmuz 2012’de ilk Alman Sertifikalı Fotovoltaik Uzmanlık Temel eğitimlerimize başladık.Eğitim içeriklerini Almanya’da Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin-Brandenburg ile Türkiye’deki iklim şartlarını göz önünde bulundurarak beraber geliştirdik. Temmuz 2012’den bugüne kadar 2000 den fazla kişi eğitimlerimize katılıp sertifikalarını almıştır.Kuruluşmuzun üçüncü senemize yaklaşırken hedeflerimizin biri olan ‘ YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ ‘ ne ulaştık ve  Ocak 2014 de Istanbul Kartal Soğanlık da 4 kat üzeri 1000 m2 eğitim merkezimiz de faaliyetlerimize başladık.Fotovoltaik ve rüzgar enerji eğitimlerden hariç BIO, Solar Termal ve  Enerji verimliliği eğitimlerinede yakın zamanda başlayacağız.Amacımız yenilenebilir enerji sektörün sağlıklı gelişmesi için sektörde çalışacak kişilerin sadece teorik eğitim ile değil, pratik eğitimler ile ilerideki görevlerine hazırlamak.

Çataklı Enerji bugüne kadar neler  yaptı?

  • 2012 FOTOVOLTAİK SİSTEMLER KİTAP

   Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie e.V. LV Berlin Brandenburg ( DGS ) 4.baskıda yayınladığı Photovoltaische Anlagen Türkçeye tercümesinin yaptıktan sonra Haziran 2012 Fotovoltaik Sistemler kitabı ( 438 Sayfa, 2,4 kg ) adı altında yayınladık.

  • 2012 TEMEL EĞİTİM

   Alman sertifikalı ve sınavlı Fotovoltaik Uzmanlık Temel Eğitimlere (Temeller-Tasarım-Teklif) Temmuz 2012 başladık.Her ay düzenli olarak İstanbul ve Ankara da temel eğitim verdik.

  • 2013 UYGULAMALI EĞİTİM

   Uygulamalı teknik ve montaj eğitimlere 25 Şubat 2013’de Antalya da başladık. 5 gün süren eğitimde yer keşifinden, çatı ve saha uygulamalarından şebekeye bağlantısına kadar mevzuata göre adım adım katılımcılar kendileri uygulayarak tecrübe kazandılar

  • 2014 YENİLENEBİLİR ENERJİ EĞİTİM MERKEZİ

   Ocak 2014’de 4 kat üzeri ve 1000m2 eğitim alanı olan Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezimizi İstanbul-Kartal’da faaliyete geçirdik. Fotovoltaik uzmanlık eğitimleri günçeleştirdik: 3 gün temel, 3 gün uygulama, 2 gün ada sistemleri ve 2 gün TEDAŞ ve finans eğitimi,2014’de İstikrarlı şekilde her ay eğitim merkezimizde derslerimizi verdik ve 2015’de aynı şekilde devam edeceğiz.

  • Rüzgar Enerji Eğitimi

   2015 Şubat’da Rüzgar Enerji eğitimlere başladık

  • Enerji verimliliği – eğitmen eğitimleri

   2015 Mayıs’da Yeni binalarda Enerji verimliliği – eğitmen eğitimleri başladık

WHAT PEAK ENERJİ şirketinin kuruluşu

Aralık 2016’da What Peak Enerji Bakım Teknik Servis ve Denetleme Hizmetleri A.Ş. kuruldu.

 

Şebeke Bağlantıları- Eğitmen Eğitimi

Şubat 2018’de 10 üniversiteden 20 öğretim görevlisi ile Güneş Enerjisi Santrallerinin Şebekeye Bağlantıları eğitmen eğitimi düzenlendi. Bu eğitim eğitiminden başarılı olan öğretim görevlileri üniversitelerinde ve Elektrik Teknisyenleri meslek odalarında eğitim düzenleyecek.

 

Şebeke Bağlantıları- Dağıtım Şirketleri Eğitimi

Şubat 2018’de Elektrik Dağıtım Şirketlerine yönelik düzenlediğimiz Güneş Enerjisi Santrallerinin Şebekeye Bağlantıları ve Etkileri eğitimi düzenlendi. 19 Elektrik dağıtım şirketi, TEİAŞ ve EPDK’nın katılımıyla düzenlenen bu eğitimlerde Türkiye’nin günümüzdeki şebeke problemlerinin çözümü ve gelecekteki bağlantılarıyla ilgili eğitim verildi.

 

Fotovoltaik Sistemler Kitabının 2. güncel baskısını yayınldık.

DGS Berlin tarafından yazılan Fotovoltaik Sistemler kitabının güncel 2. baskısını yayınladık. Güncel bakım onarım , montaj normları, depolama sistemlerini kitabımızın güncel 2. baskısında sizlere sunduk.

 

            big_36234281_0_300-446