Geo T*SOL
Isı pompası sistemlerinin planlanması ve tasarımı için kullanıcı dostu özel bir yazılım simülasyonu mu arıyorsunuz? O zaman GeoT * SOL® programı planlamanız için mükemmel bir ortak olacaktır.

Bulunduğunuz yere göre farklı ısı kaynakları ve sistem konfigürasyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Önemli bir özellik olarak , evsel sıcak su veya hacim ısıtma için güneş enerjisi sistemlerinin entegrasyonudur. Gereksinimler, kayıplar ve tüketim, dinamik dakika adımı simülasyonunun bir sonucu olarak belirlenir. Bunlar, dönemler ve tarifeler dikkate alınarak elektrik tüketiminin, yıllık performans katsayısının ve maliyetlerin hesaplanmasının temeli oluşturur. Bu parametrelerle GeoT * SOL® ,sistemin verimliliğini değerlendirir. Isı pompası ve bir karşılaştırma sistemi için ısı fiyatı ve verimi verilmiştir.


Isı pompası ve diğer ısı jeneratörlerinin katkı payının simülasyonu
GeoT * SOL ile yıllık performans rakamlarını (JAZ) ve katkı paylarını belirlemek için ısı pompası sistemini dakika başına simüle edebilirsiniz. Sistemlerde Gaz yoğuşmalı kazanlar ve güneş enerjisi sistemleri gibi başka ısı jeneratörleri de bulunabilir. Hareket için hareketli, monoenerjetik ve iki değerlikli çalışma modları seçilebilir.

VDI 4650’ye göre yıllık performans faktörünün belirlenmesi

VDI 4650’ye göre yıllık performans faktörü, bitkilerin verimliliklerine göre karşılaştırılmasında önemli bir faktördür. Birçok fonlama önleminin ve onay prosedürünün temelini oluşturur.

Yapılandırılabilir proje raporu

İçerik, yıllık performans rakamları içeren kısa bir rapordan diyagramlar ve sistem bileşenleri içeren ayrıntılı bir proje raporuna kadar değişebilir.

Karlılık analizi

GeoT * SOL, fonu dikkate alarak karlılığı Güneş Enerjisi Federal Birliği’nin (BSW) önerisine göre hesaplar: ısı pompası sisteminin maliyetlerinin bir karşılaştırma sistemi ile karşılaştırılması; Sermaye değeri ve üretim maliyetleri (ısı fiyatı); değiştirilmiş iç verim oranı (MIRR), yeniden yatırım dikkate alınarak kâr.

Isı pompası sistemleri tasarlayın ve profesyonelce planlayın  

Özel ısı pompası sistemleri tasarlamak, güneş mühendislerinin sistemin boyutu ve kontrolü ve sıcak su tanklarının boyutlandırılması dahil olmak üzere çeşitli faktörleri dikkate almasını gerektiren karmaşık bir görevdir. GeoT * SOL bu konuda size yardımcı olur ve verimli ve ekonomik ısı pompası sistemlerinin geliştirilmesine odaklanabilir. Hepsi pratik ve kullanıcı dostu bir arayüz ile.

Hassas tahminler
Isı pompası sisteminizin akıllı simülasyon modellerine dayanarak daha iyi kararlar verin.

Detaylı proje raporları Çekici profesyonel raporlarla müşterilerin ve ortakların ısı pompası sistemlerinin özelliklerini anlamalarına yardımcı olun.

Karlılık hesabı
Tasarrufları belirlemek için sisteminizi geleneksel bir sistemle karşılaştırın.

Demo versyonu için lütfen bilgi@catakli-enerji.com mail gönderin.

Herhangi bir sorunuz veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa,Bizimle İletişime Geçin bilgi@catakli-enerji.com