T*SOL Software


Valentin Software tarafından T * SOL® yazılımı 1993 yılından beri bir güneş enerjisi sisteminin verimini bir yıllık döngü boyunca dinamik olarak doğru bir şekilde hesaplamanızı sağlayan simülasyon programıdır. T * SOL® ile güneş enerjisi termal sistemleri, boyut kollektör dizileri ve depolama tanklarını en uygun şekilde tasarlayabilir ve ekonomik verimliliği hesaplayabilirsiniz.

İçme suyu ısıtma, ısıtma desteği, yüzme havuzları veya proses ısısı için olsun: T * SOL ile planlanan güneş sisteminizi, boyut depolama alanınızı ve kollektör alanlarınızı (ayrıca doğu / batı çatılar) optimum şekilde tasarlayabilir ve ekonomik verimliliği belirleyebilirsiniz. Planlama başlangıcında, kullanım sıcak suyu ısıtma ve ısıtma desteği, yüzme havuzları ve proses ısısı için ilgili tüm sistem sistemlerinden geniş bir seçiminiz vardır. Tasarım işlemi sırasında, boyutlandırma önerileri ile destekleneceksiniz ve en uygun kombinasyonu bulmak için bir parametre varyasyonu kullanabilirsiniz; depolama boyutu ve toplayıcı alanı. Simülasyondan sonra, tüm sistem verilerinin yanı sıra ayrıntılı simülasyon ve karlılık sonuçları ile kapsamlı ve çekici bir proje raporu alacaksınız. Bu rapor ayrıca BAFA( Ekonomik İşler ve İhracat Kontrol Federal Ofisi – Almanya) tarafından kanıt olarak tanınmak için gerekli tüm verileri içermektedir.


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ


Güneş enerjisi veriminin simülasyonu, kullanım sıcak suyu ve ısıtma kapsamı
Dinamik yıllık simülasyon sıcaklıkları ve enerjileri bir ila altı dakikalık zaman artışlarıyla hesaplar. Kullanım dereceleri ve kapsama oranı gibi sistem parametreleri simülasyon sonuçlarından hesaplanır.

Güneş kollektörlü, kazanlı ve depolamalı veritabanları
T * SOL’De bulunan veritabanı sayesinde kapsamlı bir şekilde kullanıcıya sunulur :

  • 2.650 düz plaka toplayıcı,
  • 1.250 tüp toplayıcı,
  • 1.500 ısı jeneratörü (yoğuşmalı kazanlar, odun kazanları vb.),
  • 400 bellek (kombinasyon ve tampon depolama, tek değerlikli, iki değerlikli vb.) Ayrıca önceden tanımlanmış çok sayıda yük profili vardır (tek ve çok aileli evler, işletmeler, oteller vb.). Kendi ürünlerinizi oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

T*SOL ile Dünya çapında 8.000 hava istasyonundan alınan ortalama 1981-2010 dönemi ile yeni iklim verilerini depolayarak ve kendi aylık ortalama değerlerinizi kullanarak yeni iklim veri setleri oluşturun.

Güneş termal sistemleri tasarlayın ve profesyonelce planlayın  

Güneş termal sistemlerinin optimizasyonu birçok parametreye bağlıdır. T * SOL, depolama tankları, ısı jeneratörleri ve kolektör yüzeylerinin mümkün olan en iyi kombinasyonunu bulmaya yardımcı olur. Kontrolün verimlilik üzerinde de büyük bir etkisi olduğundan, anahtarlama sıcaklıkları ve sensör yükseklikleri gibi kontrol parametrelerini hassas bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Dakika dakika simülasyonu, güneş enerjisi verimini ve tüketicilerin ihtiyaç güvenliğini göstermenizi sağlar.

Değişken karşılaştırması 6 değişik temel özellikleri ve özelliklerinde karşılaştırın

Yapılandırılabilir proje raporu İçerik kısa bir rapordan simülasyon sonuçlarıyla ayrıntılı bir proje raporuna kadar değişebilir

Karlılık analizi T * SOL, karlılığı, Güneş Enerjisi Federal Birliği’nin (BSW) tavsiyelerine dayanarak, fonlamayı dikkate alarak hesaplar.

Demo versyonu için lütfen bilgi@catakli-enerji.com mail gönderin.

Herhangi bir sorunuz veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa,Bizimle İletişime Geçin bilgi@catakli-enerji.com